Kwitnący sad

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. To czas, w którym wszystko rozkwita na nowo. Najpiękniej widać jej działanie w sadach. Sad wiosną jest miejscem niezwykłym, które łączy w sobie najpiękniejsze cechy tej pory roku.
Wiosną w sadzie można dostrzec dużo bieli – to kwiaty kwitnących drzew owocowych, które nie tylko świetnie wyglądają, ale i przecudnie pachną. Wiele jest także zieleni. Jasnej, świeżej, która kojarzy się z witalnością, nową siłą i możliwościami jakie niesie ze sobą pora roku, która właśnie nadeszła. To jednak nie jedyne barwy. Pod drzewami owocowymi rosną różnokolorowe kwiaty, które stanowią urozmaicenie. Nie można też zapomnieć o liściach. To wspomnienie jesieni i zimy leży pomiędzy trawami w sadzie, urozmaicając go o kolejne, ciemne barwy. Ważnym elementem jest widoczna pomiędzy młodymi trawami ziemia. Jej charakterystyczny zapach to zwiastun wiosny.
Sad to nie tylko miejsce o wielu barwach czy zapachach, ale i odgłosach. W wiosennym sadzie słychać bzyczenie owadów oraz śpiew ptaków. To one przylatują po zimie gotowe na cieplejszy okres. W wiosennym sadzie pojawia się dużo barwnych motyli, ale i znane wszystkim pszczoły czy osy. Dużo jest wróbli oraz innych ptaków, które tylko czekają na to, aż wiosna rozpocznie się w pełni.
Sad wiosną to miejsce niezwykłe, tętniące życiem. Nie ma chyba drugiego takiego miejsca, w którym zobaczyć można działanie przyrody. Wzrastających kwiatów, kwitnących drzew, pracujących zwierząt.

1.Przeczytaj wiersz pt. ” Kwitnący sad”

Z zimowego snu świat się budzi,

pachną łąki i sady kwitnące.

Ranne mgły co świat otulały,

w srebrną rosę zmieniło słońce.

Klucz żurawi na błękitnym niebie,

tuż za domem kwitnący sad.

Nieśmiało biorę w swe dłonie,

białoróżowy jabłoni wonny kwiat.

Na delikatnych aksamitnych płatkach,

drżą kropelki kryształowej rosy.

To już kolejna wiosna mnie wita,

błyszczy srebrny włos na mojej skroni.

Życie płynie jak obłok na niebie,

wiatr kołysze gałązki jabłoni.

Po policzku łza wolno spływa,

moje serce wciąż jeszcze pamięta

jaka kiedyś byłam tu szczęśliwa,

gdy po sadzie biegały wnuczęta.

Siadam pod kwitnącym drzewem

słyszę śpiew obsypanej kwieciem gruszy.

Sad kwitnący zachowam w pamięci

i tęsknotę która mieszka w mojej duszy.

2. Obejrzyjcie filmik jak wygląda sad wiosną

3. Narysuj/ namaluj pracę pt. SAD

Skip to content