Rekrutacja do niepublicznego żłobka „Wesołe Skowronki”

Z dniem 6 lipca podczas „Pikniku u Wójta” w Kłaju Stowarzyszenie „Życzliwa Dłoń” ogłosiło oficjalnie rekrutację do Niepublicznego Żłobka „Wesołe Skowronki”, który powstaje w  Kłaju pod adresem 32-015 Kłaj 805 (dawny sklep elektryczny „Amper”). Promocja działania wiązała się bezpośrednio z organizowaną podczas pikniku loterią fantową organizowaną na rzecz wsparcia tworzonego żłobka. 

Pragniemy serdecznie podziękować Włodarzowi Gminy Kłaj za możliwość uczestniczenia i promowania podczas pikniku naszej inicjatywy. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom , którzy przyczynili się do zorganizowania loterii i innych form wsparcia tj: Zakład Produkcyjno- Usługowy Siemdaj-Jakub Wojas, Szachownica-Gmina Kłaj, Sala Zabaw PodobaMisie z Niepołomic, Sklep spożywczy Lewiatan, PT INVEST S.C –klimatyzacja wentylacja, Urząd Gminy Kłaj oraz osoby prywatne. 


Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży Żłobek „Wesołe Skowronki” to pełna nazwa instytucji, którą tworzymy w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2019. Początkowo w żłobku utworzone zostanie 16 miejsc dla dzieci od 5 m-ca do 3 roku życia. Założenia pozwolą stworzyć możliwość powierzenia opieki nad dziećmi wykwalifikowanym opiekunom, a tym samym umożliwią rodzicom szybki powrót do pracy. Planowany termin rozpoczęcia działalności żłobka to wrzesień – październik br. wszystko uzależnione jest od realizacji prac związanych z trwającym obecnie remontem oraz adaptacją pomieszczeń. Miesięczny koszt utrzymania dziecka (bez wyżywienia) to kwota 1.020,00 zł. Stowarzyszenie powzięło starania, aby rodzice dzieci uczęszczających do żłobka mogli skorzystać z zniżek w płatnościach w ramach Resortowego Programu „MALUCH+” (obecnie do końca roku jest to kwota 100,00 zł zniżki na dziecko). Ponadto Stowarzyszenie złożyło do Gminy Kłaj wniosek o dotację celową na dzieci objęte opieką w żłobku. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić ofertę dla rodziców.

Mamo, Tato jeżeli i chcesz, aby Twoja pociecha uczęszczała do żłobka „Wesołe Skowronki” to zapisy trwają (rekrutacja ciągła). Dokumenty rekrutacyjne (do pobrania na stronie żłobka) należy składać:

  • osobiście w siedzibie Stowarzyszenia „Życzliwa Dłoń” 32-015 Kłaj 805
  • pocztą tradycyjną na adres: Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży Żłobek „Wesołe Skowronki” 32-015 Kłaj 805
  • pocztą elektroniczną, poprzez przesłanie skanów dokumentów na adres: zlobek@zyczliwadlon.pl

W każdej sprawie dotyczącej procesu rekrutacji proszę kontaktować się pod numerem telefonu 781-334-633.

Skip to content