Obroty i podskoki

Witajcie drogie dzieci. Jak mija Wam dzisiejszy dzień. Mam nadzieję, że jesteście dziś gotowi na wspólną zabawę i taniec. Dziś będzie dużo obrotów i podskoków. Jesteście gotowi?

ROZGRZEWKA
W ramach rozgrzewki zatańczymy do piosenki „Pszczółka Maja”. Stańcie swobodnie w miejscu, gdzie będziecie mieć trochę przestrzeni dla siebie. Włączcie poniższy film i starajcie się naśladować ruchy pszczółki Mai.

Czy zauważyliście jak pszczółka wykonywała obroty?
Spróbujcie jeszcze raz wykonać jeden obrót w prawo i jeden obrót w lewo. Rodzice pomogą Wam określić kierunek.
Jeśli kręci Wam się w głowie, zatrzymajcie się, znajdźcie dowolny punkt, który jest przed Wami i popatrzcie na niego przez chwilę.

ĆWICZENIA ROZCIĄGAJĄCE
Po tylu obrotach pora na chwilę odpoczynku 😊 Usiądź wygodnie na podłodze przy ścianie tak, aby Twoje plecy przylegały do ściany. Wykonaj kilka ćwiczeń, może pomoże Ci w nich mama lub tata:

  • weź głęboki wdech, twoje ręce wędrują wysoko nad głowę i dotykają ściany (kolana są wyprostowane), a teraz wydech, ręce idą w dół
  • siedząc utrzymuj proste plecy i kolana, jeszcze raz weź głęboki wdech, a przy wydechu postaraj się sięgnąć dłońmi do palców nóg, powtórz ćwiczenie kilka razy
  • połóż się na plecach opierając stopy o ścianę, unieś biodra tak, żeby oderwały się od podłogi i utrzymaj tą pozycję przez kilka sekund – powtórz ćwiczenie kilka razy.

TAŃCZYMY

Zapraszam Was do tańca przy piosence, którą dobrze znacie z naszych zajęć. Jest to piosenka pod tytułem „Papuga kolorowa”. Pamiętacie ruchy do piosenki? Jeśli nie to pomoże Wam poniższy film:

A teraz mam dla Was zadanie specjalne. Stańcie na jednej i utrzymajcie tą pozycję przez kilka sekund. To samo zróbcie na drugiej nodze. Rozstawcie ręce szeroko tworzą długi dziób. Jakim ptakiem jesteście?

SKACZEMY
Zapraszam Was do piosenki pod tytułem „Duży i mały skok”. Starajcie się podskakiwać tak, aby obie nogi odrywały się od podłoża.

Po piosence stań wygodnie, wyprostuj plecy, nie garb się. A teraz stań na palcach ręce wyciągając jak najwyżej. Powtórz to ćwiczenie kilka razy.

RELAKSACJA
Na koniec zapraszam Was na „Wyprawę w kosmos”. Wykonajcie ćwiczenia na boso dokładnie tak jak dzieci na filmiku.

Powodzenia 😊

Skip to content