Podróż w kosmos

  1. Przeczytaj opowiadanie pt. ” O dziewczynce, która chciała polecieć w kosmos”

Dawno, dawno temu pewna dziewczynka o imieniu Karolina wyczytała w książce, że na Marsie odkryto wodę. Pomyślała, że mogłaby zamieszkać z rodziną na Marsie. Powiedziała o tym tacie. Tata obiecał, że to przemyśli, ale najpierw musi zobaczyć tę planetę. Tacie Mars bardzo się spodobał i też chciał tam zamieszkać.Tydzień później Karolina z rodziną poleciała na Marsa. Spotkali tam rodzinę Marsjan. Przywitali się z nimi. Marsjanie mieli dwoje dzieci – córeczkę i synka. Mieszkali w małym domku, który był bardzo stary. Karolina zaprzyjaźniła się z dziewczynką, a jej brat z chłopcem. Dzieci często razem się bawiły. Karolina nauczyła Marsjanków zabaw, w które bawią się dzieci na Ziemi. Często bawili się w berka i chowanego. Karolina i jej rodzina zamieszkali bardzo blisko domu Marsjan. Karolinka była bardzo szczęśliwa. Od września pójdzie do marsjańskiej szkoły.

Czy Wy też kiedyś marzyliście o takiej wyprawie? Jak sobie ją wyobrażaliście?? Jeśli macie jakieś pomysy odnośnie swojej podróży chętnie obejrzę filmiki, w których opowiecie mi swoją podróż.

2. Układ słoneczny

Układ Słoneczny to Słońce i wszystko co porusza się wokół niego. Ma kształt eliptyczny, można go porównać do kształtu jajka. Znajduje się w ciągłym ruchu. 

Słońce znajduje się w środku całego Układu Słonecznego, a wokół niego krąży stale osiem znanych planet, ich księżycekometyasteroidy i inne obiekty kosmiczne.

Planety ukladu słonecznego

3. Obejrzyjcie filmik o kosmosie.

4. Kosmonauta

Kim jest? To osoba, która odbywa podróże kosmiczne i wcześniej jest do nich długo przygotowywana. Musi mieć odpowiedni strój -skafander kosmiczny. Jest to specjalny strój, który zawiera przyrządy potrzebne do wyjścia w przestrzeń kosmiczną i pracę w niej. Skafander chroni astronautę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a także przed cząstakmi pyłu kosmicznego, który porusza się z duża prędkością.

5. Wykonaj rakietę z butelki plastikowej ( zdjęcie poglądowe poniżej)

Skip to content