Tańczymy

Witajcie drogie dzieci. Jak się dziś miewacie? Macie ochotę na odrobinę tańca i ćwiczeń? Jestem przekonany, że tak. Zapraszam Was do wspólnej zabawy 😊

ROZGRZEWKA
Stańcie swobodnie w miejscu, gdzie będziecie mieć trochę miejsca dla siebie. Zaczynamy od spokojnego marszu w rytm muzyki. Wsłuchajcie się w piosenkę i stosujcie się do wskazówek:

ROZCIĄGANIE
Po tak długim marszu pora na chwilę odpoczynku 😊 Usiądźcie wygodnie na podłodze i wykonajcie kilka ćwiczeń, może pomoże Ci w nich mama lub tata:

  • weź głęboki wdech, twoje ręce wędrują wysoko nad głowę, a teraz wydech, ręce idą w dół
  • siedząc wyprostuj plecy i kolana, jeszcze raz weź głęboki wdech, a przy wydechu postaraj się sięgnąć dłońmi do palców nóg, powtórz ćwiczenie kilka razy
  • połóż się na plecach i wykonaj „orzełka” – na pewno pamiętasz go z naszych zajęć

TAŃCZYMY
Zapraszam Was do tańca w piosence, którą dobrze znacie z naszych zajęć. Zaproście do tańca pozostałych domowników i do dzieła: „Kaczuszki”

GŁOWA RAMIONA KOLANA PIĘTY
pamiętacie naszą zabawę? Tutaj liczy się szybka reakcja  i rytm. Staramy się zgodnie ze słowami piosenki dotykać poszczególnych części ciała. Pomiędzy poszczególnymi zwrotkami klaszczemy w dłonie:

https://www.youtube.com/watch?v=30BVfTvlsrE

Komu udało się wykonać zadanie w najszybszym tempie?

RELAKSACJA
Przygotuj dla siebie małą poduszkę. Połóż się na plecach i połóż poduszkę na brzuchu. Oddychaj tak żeby poduszka unosiła się i opadała.
A teraz powoli wstań, unieś ręce do góry, wyciągnij się jak najmocniej stojąc na palcach i sięgając jak najwyżej. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

Powodzenia 😊

Skip to content