Zabawy muzyczne

ROZGRZEWKA PRZY MUZYCE
Na początek zapraszam Was na spokojny spacer. W czasie spaceru trzeba będzie wykonywać ćwiczenia, które usłyszycie na filmie:

Na koniec piosenki stań wyprostowany/a przy ścianie w pozycji skorygowanej. Plecy przylegają do ściany, głowa prosto. Utrzymaj pozycje kilka sekund.

TAŃCZYMY
Zapraszam Was do energicznego tańca, który nazywa się „Zygzak”. Tańczcie tak jak lubicie starając się naśladować ruchy na filmie:

ZABAWY KSZTAŁTUJĄCE PRAWIDŁOWĄ POSTAWĘ CIAŁA
Do zabawy zaproś rodziców, którzy na pewno pomogą Ci w ich przeprowadzeniu.

  • Zabawa „Samolot – rakieta – odrzutowiec”. Połóż się na podłodze na brzuchu z nogami wyprostowanymi i złączonymi. Samolot – unieś wyprostowane ręce w bok, Rakieta – podnieś ręce w przód, Odrzutowiec – podnieś ręce skośnie w dół. Każdą pozycję utrzymaj kilka sekund.
  • Zabawa „Skradające się kotki” Przyjmij pozycję średnią Klappa, palce rąk skierowane do środka, klatka piersiowa i głowa nisko nad podłogą.

Z tej pozycji przesuń się powoli w przód w następujący sposób: przestawiaj dłonie a następnie podciągaj do przodu jedną nogę. Druga noga pozostaje prosta z tyłu aż do pełnego wyprostu. W ten sposób naśladujemy skradającego się kotka.

  • Zabawa „Gra na pianinie, gra na bębenku”. Usiądź z nogami ugiętymi. Ręce oparte dłońmi o podłogę za sobą, tułów wyprostowany. Na hasło Gramy na pianinie unieś nogi nad podłogę i rytmicznie, lekko dotykaj palcami stóp o podłogę. Na hasło Gramy na bębenku lekko uderzaj piętami o podłogę.

ZABAWA MUZYCZNA Z POKAZYWANIEM
Nauczymy się dziś piosenki, w której będziecie pokazywać poszczególne części ciała i wykonywać zadania. Poproście rodziców o przeczytanie tekstu piosenki:

Pokaż szybko, gdzie masz oko
Gdzie masz ucho, a gdzie nos
Gdzie masz ręce, gdzie masz nogi
Gdzie na głowie rośnie włos
Klaśnij w ręce, tupnij nogą
Kiwnij głową tak i nie
Podnieś ręce, wyskocz w górę
Razem zabawimy się

A teraz spróbujcie wykonać ćwiczenia zgodnie ze wskazówkami na filmie. Na początku, tempo będzie wolne, a później coraz szybsze.

ĆWICZENIA ODDECHOWE

  • Kucnij na podłodze czyli wykonaj przysiad podparty tak jak zwiędły kwiat. Teraz  kwiat rośnie i rozwijaj się po deszczu – powolny wyprost do stania i głęboki wdech nosem.  Przy kolejnym zejściu do kucania wykonaj wydech. Powtórz ćwiczenie kilka razy.
  • Wdech nosem z równoczesnym unoszeniem rąk bokiem w górę. Utrzymanie pozycji i „spuszczenie powietrza”- mocny wydech ustami, opuszczenie rąk bokiem do pozycji wyjściowej.

Powodzenia 😊

Skip to content