Instrumenty muzyczne

Dzień dobry dzieciaki!
Wczoraj poznaliśmy nutki. Zobaczyliście jak wyglądają i dowiedzieliście się, że to właśnie dzięki nim można zapisać muzykę na kartce papieru 🙂
Dzisiaj przyszedł czas, żebyśmy sobie przypomnieli co sprawia, że możemy tą muzykę usłyszeć! Jestem przekonana, że na pewno wiecie. Oczywiście chodzi o INSTRUMENTY! To właśnie instrumenty z naszą pomocą tworzą piękne dźwięki, które zamieniają się w muzykę :)Na pewno potraficie wymienić kilka z nich, dlatego naszym pierwszym zadaniem dzisiaj będą ZAGADKI! Jestem bardzo ciekawa, czy uda Wam się rozszyfrować wszystkie z nich! Przeczytajcie je głośno z rodzicami  i wspólnie zastanówcie się nad odpowiedzią!

ZAGADKA NR 1:

Błyszczy pięknie cała,
gustuje w hejnałach.
Na koncertach gra:
tra ta ta ta ta.

ZAGADKA NR 2:

Okrągły, brzuchaty,
wśród zabawek leży.
Zależy mu na tym,
by w niego uderzyć.

ZAGADKA NR 3:

Zrobione są z drewna.
Cztery struny mają.
Gdy pociągniesz smyczkiem,
to pięknie zagrają.

ZAGADKA NR 4:

Ma trzy nogi, czarne skrzydło,
białe zęby w rzędzie.
Gdy pianista przy nim siądzie
- piękny koncert będzie.

Nasze instrumenty potrzebują kolorów :). Wiem jak bardzo lubicie kolorować różne obrazki dlatego teraz mam dla Was dwie propozycje. Pierwsza z nich to kolorowanie w formie online 🙂 Poniżej znajdziecie link, w który wystarczy kliknąć myszką i otworzy się strona, która pozwoli Wam pomalować obrazek z instrumentami na ekranie komputera J Jeśli jesteście ciekawi jak to wygląda to koniecznie tam zaglądnijcie:

Druga propozycja to kolorowanie obrazków w wersji tradycyjnej J Wybierzcie sobie dowolny szablon zamieszczony poniżej i z użyciem własnych kredek pięknie go pokolorujcie. Oczywiście jeśli podobają się Wam wszystkie instrumenty to śmiało pokolorujcie wszystkie!

Trąbka

Bębenek

Skrzypce

Fortepian

Na koniec naszego spotkania nadszedł czas, żeby się troszkę poruszać do muzyki 🙂 Zapraszam Was na kolejną lekcję rytmiki, która jest bardzo ciekawa. Życzę miłej zabawy!

Pozdrawiam Was serdecznie

Skip to content